Jak zrobić własny animowany GIF?

Popularne GIF-y, czyli proste animacje stworzone z kilku obrazków, spotkamy na co dzień na różnych stronach internetowych czy też portalach społecznościowych. Małe animowane obrazki często wybieramy jako awatary, wykorzystywane też są do tworzenia memów.

Do stworzenia takiej prostej animacji możemy użyć dedykowanych programów, ja jednak polecam świetny Photoscape – darmowy program, który będziemy mogli wykorzystać również do wielu innych celów, takich chociażby jak przeglądanie czy prosta obróbka zdjęć. Program możemy pobrać za darmo TUTAJ. Tam też znajdziemy bardziej szczegółowy opis możliwości aplikacji.

Pierwszą czynnością będzie oczywiście przygotowanie grafik lub zdjęć, które wykorzystamy w naszym projekcie. Do stworzenia GIF-a wystarczą już dwa obrazki. Oczywiście zwiększając ich ilość możemy uzyskać ciekawszy efekt, nie należy jednak przesadzać, czasami geniusz tkwi w prostocie, a rozbudowany GIF będzie oczywiście więcej ważył. Ja na potrzeby tej porady wykorzystam 3 grafiki.

Zapisujemy więc nasze obrazki, otwieramy Photoscape i z głównego menu wybieramy ikonę AniGif.

 

Pojawi się okno projektu. Po lewej stronie, w eksploratorze plików wyszukujemy nasze obrazki i po prostu myszką przenosimy je po kolei do głównego okna programu. Będą one pojawiać się w animacji w kolejności takiej, jak je przenieśliśmy, jednak później możemy oczywiście tę kolejność zmienić.

 

 

Po wrzuceniu obrazków praktycznie nasz GIF jest już gotowy, efekt widzimy w głównym oknie. Możemy jeszcze popracować nad długością wyświetlania poszczególnych grafik, dodać efekty przejścia pomiędzy nimi (aby wyświetlić opcje klikamy prawym przyciskiem myszy na wybranym obrazku) czy też zmienić kolejność wyświetlania.

 

 

Warto też zajrzeć do menu, które wyświetla się z prawej stronie. Tutaj będziemy mogli zmienić np. kolor tła dopasować poszczególne grafiki, zmienić rozmiar naszego GIF-a i…

 

…i na koniec go zapisać.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij