Jak zwiększyć odstępy pomiędzy znakami w Wordzie?

Funkcja zwiększania odstępów pomiędzy znakami (literami) może być przydatna w sytuacjach, gdy chcemy wyróżnić jakiś fragment tekstu, np. tytuł dokumentu, lub tworzymy teksty informacyjne do wydruku.

Przy zwiększonych odstępach pomiędzy literami teksty stają się czytelniejsze i zwracają większą uwagę czytelnika. nie należy jednak z tą opcją przesadzać i raczej nie stosować do większych fragmentów tekstu.

Aby rozszerzyć tekst, zwiększając odstępy pomiędzy znakami, zaznaczamy wybrany fragment i przechodzimy do zakładki Narzędzia główne. Następnie wybieramy grupę narzędzi Czcionka.

 

W otwartym oknie przechodzimy do zakładki Zaawansowane i w polu Odstępy wybieramy opcję Rozszerzone.

 

W okienku obok ustawiamy odpowiednią liczbę punktów, o które zostaną zwiększone odstępy. Możemy korzystać z podglądu zmian na żywo w dolnej części okna. Na koniec zatwierdzamy zmiany klikając na OK.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij