Jakie słuchawki douszne wybrać?

Materiał zewnętrzny

Słuchawki douszne to bardzo często i chętnie wykorzystywane urządzenie. Pozwalają na wygodne słuchanie muzyki, radia czy e-booków w drodze do pracy, na uczelnię, podczas podróży pociągiem albo jazdy tramwajem. Umożliwiają też prowadzenie rozmowy telefonicznej, bez konieczności przykładania smartfonu do ucha. Wyróżnia się dwa główne rodzaje słuchawek dousznych. Które z nich wybrać?

  1. Wiele rodzajów i modeli słuchawek dousznych
  2. Słuchawki dokanałowe
  3. Słuchawki douszne czy dokanałowe?

Wiele rodzajów i modeli słuchawek dousznych

W dobrych sklepach ze sprzętem elektronicznym, takim jak https://www.morele.net/kategoria/sluchawki-douszne-i-dokanalowe-457/, znaleźć można różne typy i modele słuchawek dousznych. Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje: modele douszne bez mocowania oraz z mocowaniem za ucho. Pierwszy typ to urządzenie wkładane bezpośrednio do małżowiny usznej, drugi natomiast posiada specjalne klipsy do nałożenia na ucho, które pozwalają utrzymać słuchawki w stabilnej pozycji.

Ponadto wyróżnia się też podział słuchawek ze względu na sposób komunikacji z urządzeniami. Dostępne są więc modele przewodowe i bezprzewodowe. Wybierając wersje z przewodem, należy zwrócić uwagę na rodzaj złącza (USB C, 3,5 mm, microUSB, Lightning) oraz długość przewodu. Zaletą słuchawek przewodowych jest często wbudowany w kabel mikrofon oraz pokrętło do regulacji głośności.

Słuchawki dokanałowe

Słuchawki douszne stanowią polecaną alternatywę dla modeli dokanałowych. Tak zwane słuchawki pchełki są mniejsze niż wersje douszne, co sprawia, że można je umieścić bezpośrednio w kanale słuchowym. Dzięki specjalnej gumce możliwe jest też wygodne dopasowanie urządzenia do kształtu ucha. Sprzęt ten wyróżnia się zazwyczaj dobrymi walorami akustycznymi. Dokanałowe słuchawki występują w wersjach bezprzewodowych i przewodowych. Wybierając modele bezprzewodowe, należy zwrócić uwagę na czas ładowania, zasięg i czas działania. Wersje przewodowe często są wyposażone w mikrofon oraz pokrętło do regulacji głośności. Decydując się na ten rodzaj, należy tez wziąć pod uwagę długość kabla.

Słuchawki douszne czy dokanałowe?

Zarówno modele dokanałowe, jak i douszne mają wiele zalet, które pozwalają dopasować odpowiedni rodzaj do konkretnych potrzeb użytkownika. Słuchawki dokanałowe polecane są osobom aktywnym, często uprawiającym sport, które lubią podczas np. biegania czy jazdy na rowerze posłuchać ulubionej muzyki. Jeżeli jednak ich obecność w kanale słuchowym powoduje dyskomfort, lepiej zdecydować się na model douszny.

Ponadto, wybierając rodzaj słuchawek, warto wziąć pod uwagę takie parametry jak czułość, impedancja oraz pasmo przenoszenia, których analiza pozwoli określić, czy słuchawki generują dźwięk wysokiej jakości, czy też nie.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij