Kaspersky 2018 – Zabezpiecz swój cyfrowy świat

Żyjemy w okresie, w którym rozwój technologiczny pędzi z niesamowitą wręcz szybkością. Pamiętam czasy, kiedy w bloku, w którym mieszkałem, na 50 rodzin przypadał 1 (słownie: jeden) komputer PC. Był to wtedy dla nas młodych taki nieosiągalny Święty Graal, obiekt bezgranicznego pożądania i nieodwzajemnionej miłości.

Dzisiaj w każdym niemal gospodarstwie domowym znajdziemy kilka urządzeń służących do przetwarzania danych i tak naprawdę nie potrafimy już sobie wyobrazić pracy czy rozrywki bez Internetu i ciągłego bycia online. Sieć daje nam nieograniczone korzyści, niosąc jednocześnie całą masę zagrożeń. Przyglądając się choćby ostatnim atakom z użyciem oprogramowania typu ransomware, które dotykają komputery nie tylko osób prywatnych, ale również dużych firm, zadajemy sobie pytanie na ile nasze prywatne dane, dokumenty, zdjęcia, filmy, nasza praca, są bezpieczne?

Owszem, możemy korzystać z niezabezpieczonych systemów i cieszyć się, że do tej pory nic złego nas nie spotkało, ale tak naprawdę czy warto kłaść na szali naszą prywatność, nasz czas i pieniądze? Bądźmy szczerzy, używając komputerów, smartfonów, laptopów czy tabletów, czyli tak naprawdę urządzeń na co dzień wręcz niezbędnych, w pełni ryzyka nie zlikwidujemy. Jednak wybierając odpowiednie zabezpieczenie możemy je po prostu zminimalizować.

Producenci programów zabezpieczających cały czas śledzą obszary nowych zagrożeń i oferują nam programy jak najbardziej przystosowane do obecnej sytuacji. Pojawiające się na rynku  wersje programów antywirusowych czy bardziej rozbudowane pakiety zabezpieczeń mają nas chronić przed zagrożeniami, które są obecnie najniebezpieczniejsze i sprawiają najwięcej problemów podczas korzystania z Internetu.

Z takiego założenia wychodzi też producent jednych z najpopularniejszych programów na rynku – Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Total Security. Twórcy najnowszych wersji sygnowanych datą 2018, wiedzą jakie zagrożenia dzisiaj są największe, jakich funkcji programów dzisiaj potrzebujemy najbardziej i pod tym kontem zaktualizowali swoje programy.

Tak więc spory nacisk położono na ochronę przed wspomnianymi atakami ransomware czyli blokowaniu dostępu do naszych plików i żądaniu okupu oraz atakami cyberprzestępców mającymi na celu kradzież prywatnych danych, loginów, haseł, numerów kart kredytowych.

Idąc z duchem czasu i i wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, Kaspersky Internet Security i Total Security posiadają nowe rozbudowane moduły ochrony transakcji internetowych i zakupów online. W pakiecie znalazło się też miejsce na moduł kontroli rodzicielskiej, czyli  blokowanie nieodpowiednich adresów www oraz możliwość ustalania limitów czasowych dla korzystających z Internetu dzieci.

Dodatkowymi opcjami w najbardziej rozbudowanym Total Security są: manager haseł, czyli miejsce, gdzie w całkowicie bezpieczny sposób możemy przechowywać nasze dane logowania do wszelkiego rodzaju serwisów czy portali społecznościowych oraz moduł pozwalający na szyfrowanie danych i wykonywanie kopii zapasowych. Dzięki temu zbędny staje się zakup i instalacja dodatkowych aplikacji posiadających te funkcje.

Nowe programy od Kaspersky Lab posiadają też opcję bezpiecznego połączenia, czyli szyfrowania ruchu sieciowego podczas korzystania z niezabezpieczonych sieci wi-fi w miejscach publicznych oraz ochronę kamerki internetowej poprzez blokowanie dostępu do niej zainstalowanym w systemie aplikacjom.

Programy zabezpieczające Kaspersky możemy instalować na komputerach PC i Mac, iPhone’ach i iPadach oraz urządzeniach z Androidem, tak więc wykupując licencję na kilka urządzeń nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale mamy też pewność, że działające w sieci nasze urządzenia, nasz prywatny cyfrowy świat jest bezpieczny.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij