Klasyczne menu start w Windows 8 i 10

W 2012 roku, w momencie wejścia na rynek Windows 8, z systemu zniknęło menu start. Po sporej fali niezadowolenia użytkowników, wraz z wydaniem dziesiątki, Microsoft postanowił przywrócić ten dla wielu niezbędny element Windowsa. Przyzwyczajenia mają jednak swoją siłę i dzisiejsze rozwiązanie też nie wszystkim do końca pasuje.

Jak uzyskać w Windowsie 8 lub 10 menu start takie, jakie znamy np. z siódemki? Operacja jest bardzo prosta. Wystarczy skorzystać z darmowego, małego i łatwego w obsłudze programu Classic Shell. Aplikację pobierzemy ze strony producenta – TUTAJ. Po przejściu standardowej instalacji i uruchomieniu programu otrzymamy możliwość wybrania odpowiednich dla nas ustawień windowsowskiego menu start. Opcji personalizacji jest naprawdę sporo, jednak wszystkie są poukładane w prosty i przejrzysty sposób.

Możemy wybrać sam rodzaj menu, np. klasyczne, lub to znane z Windowsa 7. W tym miejscu możemy też zdecydować o wyglądzie przycisku Start – jedną z możliwości jest podstawienie własnego obrazka.

 

W jednej z zakładek program oferuje nam też między innymi zmianę wyglądu skórek, do wyboru mamy np. Classic Skin, Metro czy Windows Aero.

 

Proponuję samemu przejrzeć wszystkie ustawienia personalizacji, sprawdzając działanie poszczególnych opcji, by stworzyć menu start, które będzie odpowiadało naszym indywidualnym wymaganiom estetycznym i praktycznym.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij