Kolędy w sieci, nie tylko do słuchania

Święta za pasem   🙂 . Rozpoczyna się okres w którym nieodłącznie towarzyszą nam choinka, prezenty, wigilijna kolacja, spotkania z rodziną i oczywiście wspólnie słuchanie i śpiewanie kolęd.

W sieci możemy znaleźć sporo miejsc, gdzie wysłuchamy przeróżnych wykonań świątecznych utworów, chociażby w serwisie YouTube. Chciałbym jednak zaproponować stronę dzięki której będziemy mogli kolęd nie tylko posłuchać, ale też brać czynny udział w śpiewaniu.

Biblioteka Polskiej Piosenki udostępnia płytę Kolędy do śpiewania po domach. Jednak ze strony możemy pobrać nie tylko same utwory, ale również teksty kolęd, zapisy nutowe (w formacie PDF) oraz podkłady muzyczne wszystkich utworów, które znalazły się na płycie.

koledy

Na stronie dostępnych jest 28 kolęd, a wśród nich między innymi: “Wśród nocnej ciszy”, “W dzień Bożego Narodzenia”, “Dzisiaj w Betlejem” czy “Gdy się Chrystus rodzi”.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij