Komercyjne programy legalnie i za darmo

Każdy posiadacz komputera chce mieć w swoim systemie własną bazę niezbędnych programów, dzięki którym będzie mógł łatwiej i efektowniej pracować, czy też oddawać się ulubionej rozrywce. Niestety komercyjne oprogramowanie to nierzadko spory wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Rozwiązaniem z pewnością mogą być programy na licencjach bezpłatnych, które z powodzeniem niejednokrotnie wystarczą do naszych potrzeb. Są to często lekko okrojone aplikacje bardziej rozbudowanych wersji lub mniejsze, jednak funkcjonalne programy. Oczywiście za darmo (mówimy tu o wersjach legalnych) możemy dostać też bardzo rozbudowane aplikacje takie jak np. program graficzny GIMP czy też mogący z  powodzeniem zastąpić Office’a Microsoftu – LibreOffice.

Kolejną metodą na zdobywanie legalnego oprogramowania jest śledzenie promocji. Producenci bardzo często udostępniają swoje aplikacje nie tylko w promocyjnych cenach, ale też całkowicie za darmo. Są to najczęściej promocje czasowe, kiedy to dany program możemy ściągnąć i zainstalować w ciągu np. kilku dni. Programy te zazwyczaj też są pozbawione np. braku możliwości aktualizacji do nowszej wersji lub wsparcia technicznego. Niemniej jednak są łakomym kąskiem dla nas konsumentów.

Istnieje wiele stron oferujących programy komercyjne w darmowych wersjach do pobrania. Jedną z ciekawszych jest Giveaway of the Day.

god

 

Strona oferuje codziennie, a dokładnie co 24 godziny jeden program do pobrania za darmo. Na głównej stronie zamieszczony jest zegar, który odmierza czas do końca promocji. Gdy wybije “godzina zero” (codziennie o godz. 9.00) zostaje udostępniony nowy program do pobrania i zainstalowania przez kolejne 24 godziny. I tak w kółko  🙂

Bardzo często w promocji możemy dostać programy służące do konwersji audio, video, przeglądarki grafiki, programy do obróbki zdjęć, filmów, służące do nagrywania, kopiowania płyt, narzędzia systemowe itp.

Odwiedzając regularnie stronę możemy zebrać niezłą kolekcję potrzebnych (i niepotrzebnych 😉  ) programów. Polecam!


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij