Konfiguracja autoodtwarzania nośników zewnętrznych

Na jednym komputerze po włożeniu do napędu płyty CD lub DVD automatycznie odtwarzany jest dźwięk lub film, na innym “wyskakuje” okno z zapytaniem z jakiej czynności chcemy skorzystać, a na kolejnym nie dzieje się nic. Dlaczego? Otóż każdy komputer może mieć indywidualnie ustawione preferencje autoodtwarzania. Preferencje te, w bardzo prosty sposób możemy zmienić sami, ustawiając tak, żeby nam było wygodnie.

Poszczególne kroki przedstawię na przykładzie Windows 7. Więc, klikamy na przycisk START i wybieramy PANEL STEROWANIA. W otwartym oknie klikamy na ikonę SPRZĘT I DŹWIĘK, a następnie AUTOODTWARZANIE.

autoodtw

W kolejnym oknie zobaczymy opcje przypisane do naszych nośników. Teraz wystarczy przy konkretnym nośniku wybrać z rozwijanego menu odpowiadającą nam czynność, jaką system wykona po włożeniu nośnika. Np. możemy ustawić, żeby płyty CD z muzyką uruchamiały się automatycznie po włożeniu do napędu, a filmy nagrane na DVD pytały za każdym razem jaką akcję mają wykonać.

autoodtw_2

Gdy już wybierzemy odpowiadające nam opcje nie zapomnijmy o użyciu przycisku ZAPISZ.

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij