Kontury tekstu w Wordzie

Czasami zdarza się, że potrzebujemy wydrukować dużych rozmiarów napis lub zrobić na przykład szablony pojedynczych liter do wycięcia. Jednak drukując duże litery wypełnione kolorem zużyjemy mnóstwo tuszu, który przecież do najtańszych nie należy. Lepszym wyjściem w takiej sytuacji jest zakup kolorowego papieru do drukarki i wydrukowanie tekstu bez wypełnienia czyli samych jego konturów.

Jak usunąć wypełnienie pokażę na przykładzie Worda 2013.

Tworzymy nasz tekst, który następnie zaznaczamy i klikając na nim prawym przyciskiem myszy, wybieramy z rozwiniętego menu zakładkę Czcionka.

tekst_1

 

W otwartym oknie klikamy na przycisk Efekty tekstowe.

tekst_2

 

W kolejnym oknie usuwamy wypełnienie.

tekst_3

 

Następnie przechodzimy do zakładki KONTURY TEKSTU, gdzie zaznaczamy opcję Linia ciągła. Możemy tutaj też zmienić między innymi kolor obramowania oraz jego grubość.

tekst_44

 

Po zatwierdzeniu naszych wyborów przyciskiem OK, otrzymamy tekst bez wypełnienia i pomimo, iż napis rozciąga się na całą stronę, jego wydrukowanie nie sprawi, że będziemy musieli na drugi dzień wymieniać cartridge w drukarce.

tekst_5

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij