Korzystanie z Wikipedii w Wordzie 2013

Jeżeli często pracując z edytorem tekstu MS Word korzystamy z internetowej encyklopedii, dobrym pomysłem jest dodanie Wikipedii do programu.

Uwaga! Porada dotyczy Worda 2013 i wymaga posiadania aktywnego konta w usłudze Microsoft.

Otwieramy program Word i z zakładki Wstawianie wybieramy ikonę Sklep.

wiki_1

Pojawi się okno Aplikacje dla pakietu Office. Na liście aplikacji odnajdujemy Wikipedię. Możemy to zrobić przy pomocy opcji Wyszukaj, gdyż lista aplikacji jest dosyć długa. Następnie klikamy na przycisk Dodaj. W tym momencie, jeżeli nasz komputer loguje się do konta lokalnego, zostaniemy poproszeni o zalogowanie do konta Microsoft (podanie loginu i hasła).

wiki_2

 

Po potwierdzeniu danych Wikipedia zostanie dodana do naszego edytora tekstu. Aby móc z niej skorzystać w czasie pracy przechodzimy do zakładki Wstawianie, odnajdujemy ikonę Moje aplikacje i na rozwiniętej liście klikamy na ikonę Wikipedii.

wiki_3

 

 

Aplikacja pojawi się bezpośrednio w programie, bez wyświetlania dodatkowych okien, co z pewnością ułatwi korzystanie z niej.

wiki_4


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij