Krzesło dla gracza – jakie wybrać?

Artykuł zewnętrzny

Zyskujące na popularności gry komputerowe nie wymagają jedynie wysokowydajnego sprzętu, odpowiedniej myszki czy klawiatury dedykowanej do tego rodzaju aktywności. Wiele godzin spędzanych przed komputerem może negatywnie odbić się na zdrowiu gracza, jeśli nie dysponuje on ergonomicznym krzesłem, odciążającym kręgosłup. Czym kierować się przy wyborze fotela?

Wygodne siedzisko

Kluczowym elementem fotela gamingowego jest wyprofilowane siedzisko, o ergonomicznej konstrukcji. Jego zadaniem jest nie tylko zapewnienie maksymalnego komfortu, ale przede wszystkim zagwarantowanie optymalnego podparcia kręgosłupa. Istotne jest również oparcie, którego wysokość i kąt odchylenia powinny być regulowane, aby łatwo dopasować je do swojego wzrostu.

Ważnym elementem są podłokietniki, podpierające ręce podczas trzymania na klawiaturze czy padzie. Warto wybierać fotele z regulacją podłokietników, aby dostosować ich wysokość do własnych cech anatomicznych, a także wysokości biurka. Ma to ogromne znaczenie szczególnie przy wielogodzinnych sesjach gamingowych.

Nie tylko wygląd się liczy

Elementem, na który również trzeba zwrócić uwagę, wybierając krzesło dla gracza, jest wyposażenie dodatkowe. Poduszki lędźwiowe i szyjne podnoszą komfort korzystania z komputera, wspierając najbardziej obciążone partie ciała. Akcesoria te nie są wymagane, jeśli konstrukcja fotela, a konkretnie jego oparcia, posiada niezbędne wybrzuszenia.

Kupując nowy mebel do mieszkania, oprócz cech użytkowych, bierzemy także pod uwagę jego wygląd. To zupełnie naturalne, jednak w fotelach dla gracza cecha ta ma drugorzędne znaczenie. Warto raczej skupić się na materiale, z jakiego wykonane jest krzesło. Tkanina powinna oddychać, zapewniając właściwą wentylację ciała. O tym, jakie materiały są najlepsze na krzesła dla graczy, przeczytaj tutaj.

Wybór właściwego fotela gamingowego determinowany jest przez wiele czynników. Podstawą jest dopasowanie krzesła do wzrostu gracza oraz możliwość szerokiej regulacji zarówno oparcia, jak i podłokietników. To absolutne minimum, mające ogromny wpływ na zdrowie oraz komfort wielogodzinnego korzystania z komputera.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij