Łatwa edycja dokumentu PDF za pomocą narzędzia Canva

Canva to świetne narzędzie online, które przy nieco mniej skomplikowanych projektach graficznych z powodzeniem potrafi zastąpić profesjonalne programy. Nawet w wersji darmowej Canvy bardzo szybko, bez dodatkowej wiedzy i kosztów wykonamy pracę, którą kiedyś musielibyśmy zlecić specjalistom.

Pomimo, że znajdzie się tutaj spora grupa osób, która z Canvy już korzysta, to z pewnością nie wszyscy wiedzą, że programu można też użyć do edycji plików PDF. Nie raz zdarzyło się, że chcieliśmy coś zmienić w posiadanym PDF-ie. Szukaliśmy sposobu, jak usunąć lub przestawić obrazek, zamienić wyraz lub całe zdanie tekstu. Używając darmowej Canvy możemy to zrobić bardzo prosto, szybko i, co najważniejsze, skutecznie.

Aby tego dokonać udajemy się na stronę canva.com.

Na początek musimy przesłać nasz plik PDF. Klikamy więc w prawym górnym rogu na przycisk Utwórz projekt, a następnie Zaimportuj plik. Następnie odszukujemy na dysku i wskazujemy dokument, w którym chcemy przeprowadzić zmiany. Możemy też przeciągnąć plik z pulpitu komputera bezpośrednio na pulpit Canvy.

Gdy plik zostanie zaimportowany klikamy na niego aby otworzył się w oknie edytora. Teraz na otwartym pliku możemy nanosić nasze poprawki. możemy np. zaznaczyć fragment tekstu i go usunąć lub podmienić na inny.

W równie prosty sposób, zaznaczając obrazek, możemy go zmniejszyć, przenieść w inne miejsce lub całkowicie usunąć.

Na koniec pozostaje nam już tylko pobrać poprawiony dokument na dysk. W tym celu klikamy na znajdujący się po prawej stronie u góry przycisk Udostępnij. Następnie z rozwiniętego menu wybieramy format pliku w jakim ma być zapisany. W naszym przypadku będzie to oczywiście PDF i finalnie klikamy na Pobierz.

Do usługi Canva można importować pliki PDF zawierające do 100 stron i nieprzekraczające  50 MB.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij