Łatwiejsze zarządzanie plikami na dysku Google

Magazyn do przechowywania plików od Google otrzymał właśnie funkcjonalność, którą powinien udostępnić lata temu.

Google Drive był pierwszą usługą chmurową, której powierzyłem swoje pliki. Dzisiaj, pomimo że korzystam też z kilku innych miejsc na serwerach, cały czas wykorzystuję chmurę od Google. Przez te wszystkie lata brakowało mi tu jednak bardzo prostej funkcjonalności, która w łatwy sposób, znany z innych aplikacji, pozwoliłaby mi porządkować zapisane na dysku pliki.

Pracownicy giganta z Mountain View chyba usłyszeli moje żale, bo właśnie wprowadzili nową, innowacyjną funkcjonalność… obsługę skrótów klawiaturowych.

Teraz zaznaczając wybrany plik lub pliki umieszczone na dysku, mogę skorzystać ze skrótu Ctrl+X w celu ich wycięcia, a następnie Ctrl+V by umieścić je w wybranym folderze. Działa też oczywiście Ctrl+C do kopiowania plików (CMD dla Maców).

Ktoś powie proste i głupie. Pewnie tak. Szczególnie, że taka opcja pojawiła się dopiero teraz. Jednak dla użytkowników usługi Dysku od Google funkcjonalność bardzo pomocna.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij