Logo firmy, sklepu, producenta…

Materiał zewnętrzny

Ci, którzy prowadzą biznes, doskonale wiedzą, że logo firmowe jest niesamowicie istotną sprawą, by zrobić dobre wrażenie na kliencie, by go sobą zainteresować i do siebie przyciągnąć.

Oczywiście; jest dużo rzeczy na które potencjalny klient zwróci uwagę, jednak pierwszą rzeczą jaka “rzuci mu się w oko” to właśnie będzie logo – Google, Iphone, Apple, Windows…? Wiecie co mamy na myśli?

Najlepsze logo dla swojej firmy zlecisz na portalu zlagrafika.pl

Dlaczego firmowe logo jest tak ważne?

  1. Przede wszystkim – logo jest nośnikiem informacji. Logo jest bowiem nie tylko ładną grafika, ale głównie informacją na temat marki jaką promuje logo. Logo mówi bardzo często do kogo oferta firmy jest skierowana, jakie produkty czy usługi oferuje a także jakie są wasze wartości.
  2. Posiadacie zapewne firmowe plakietki, ewentualnie skafandry, broszury, “kolory” w biurach, na parkingach – to wszystko składa się w elementy identyfikacji wizualnej – i nie może zabraknąć tu również spójnego logo.

Jeśli wasza firma jest na rynku już długo czas, warto się również zastanowić nad odświeżeniem swojego firmowego logo, zwłaszcza, jeśli poszerzyliście np. zakres usług jakie świadczycie. Pamiętajcie by iść z duchem czasu, jednak… najważniejsze jest to by logo było wyraziste i proste. Ma być łatwe do zapamiętania – to bardzo ważne. Jeśli więc będzie w nim kilka elementów, wiele kolorów i “małych druczków” – przyszłemu potencjalnemu klientowi ciężko będzie nas zapamiętać – a co za tym idzie, nie zdecyduje się najprawdopodobniej na skorzystanie z naszych usług.

Logo jest Waszym znakiem rozpoznawczym. Niemal w każdej dziedzinie, czy to usług bądź materiałów budowlanych (przykładowo) konkurencja jest naprawdę duża. Trzeba się więc odpowiednio postarać by najpierw „wbić” się na rynek, wykazać, zdobyć klientów by potem zdobywać kolejnych i być zapamiętanym, polecanym i godnym zaufania producentem czy wykonawcą. Jeśli więc decydujecie się na otwarcie firmy bądź sklepu, pamiętajcie o chwytliwym, odpowiednim, przyciągającym klienta logo!


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij