Mapy Google – Jak sprawdzić, gdzie są moi bliscy?

Zazwyczaj takie pozwolenia, jak prośba o udostępnienie własnej lokalizacji omijamy z daleka. Jednak bywają sytuacje wyjątkowe, kiedy np. chcemy dowiedzieć się, czy bliska nam osoba dotarła bezpiecznie na miejsce lub ktoś, z kim jesteśmy umówieni czeka już w wybranym miejscu.

Korzystając z Map Google możemy udostępnić swoją lokalizację wybranej osobie lub osobom, oznaczając odbiorców z listy naszych kontaktów. Aby to zrobić otwieramy aplikację Mapy Google na swoim smartfonie i w prawym górnym rogu klikamy na ikonę użytkownika. Następnie przechodzimy do funkcji Udostępnianie lokalizacji.

Na kolejnej karcie klikamy w przycisk Udostępnij lokalizację.

Zostanie wyświetlona główna strona opcji udostępniania, gdzie możemy ustalić czas przez jaki nasza pozycja na mapie będzie dla wybranej osoby widoczna oraz wybrać, z wyświetlonych kontaktów, osobę lub osoby, które tę pozycję będą mogły śledzić.

Na koniec zostaniemy jeszcze poinformowani jakie dane zostaną udostępnione. Jeżeli jesteśmy ostatecznie zdecydowani, używamy przycisku Udostępnij.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij