Muzeum wirusów

Internet Archive – organizacja, o której pisałem już przy okazji zbiorów związanych z historią Internetu, czy też przeglądarkowych gier DOS, tym razem przybliża nam wybrane wirusy z lat 80 i 90-tych ubiegłego wieku, występujące w tamtych czasach na komputerach z systemem DOS.

Odwiedzając stronę The Malware Museum możemy nie tylko przeglądać informacje czy też screeny ówczesnych “niepożądanych aplikacji”, ale też bezpiecznie (jak zapewniają twórcy strony) pobrać je na dysk komputera, czy po prostu uruchomić i podejrzeć działanie w przeglądarce za pomocą emulatora DOSBox.

vir999

Zaprezentowane “eksponaty” pokazują kreatywność i nierzadko spore poczucie humoru ich twórców i z pewnością warto przyjrzeć im się z bliska i sprawdzić co straszyło posiadaczy komputerów lata temu.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij