Netflix – jak ustawić napisy?

Netflix to największa na świecie internetowa wypożyczalnia filmów i seriali, z której możemy korzystać również w Polsce, na zasadzie opłacania miesięcznego abonamentu. W bazie serwisu, udostępnionej polskim odbiorcom znajduje się spora liczba produkcji kinowych, hitów telewizyjnych oraz seriali, w tym oryginalnych produkcji Netfliksa niedostępnych nigdzie poza serwisem. Zdecydowana większość materiałów video dostępna jest z polskimi napisami lub rodzimym lektorem.

Przed rozpoczęciem korzystania z usługi. warto jest przejrzeć jej dostępne ustawienia i dostosować je do własnych preferencji. Dzisiaj zajmiemy się ustawieniem wyświetlania napisów.

Opcje tych ustawień znajdziemy klikając na ikonę naszego profilu, znajdującą się w prawym górnym rogu strony i następnie, z rozwiniętego menu, wybierając Konto.

 

Otwarta zostanie strona ustawień, którą przesuwamy w dół i odnajdujemy zakładkę MÓJ PROFIL. Tutaj klikamy na Wygląd napisów.

 

Zostaniemy przeniesieni do ustawień, których szukaliśmy.

 

Teraz już od naszych preferencji zależeć będzie jakie opcje wybierzemy. Możemy wybrać rodzaj i kolor czcionki, zmienić jej wielkość, a nawet dodać efekt cienia. Możemy też zastosować tło do naszego tekstu, również wybierając jego kolor, czy też wybrać opcję wyświetlania napisów w oknie, czyli prostokątnej ramce, jak na zdjęciu poniżej. Dzięki tej ostatniej opcji wyświetlane napisy będą zawsze dobrze widoczne bez względu na to, jaki aktualnie podkład materiału video będzie znajdował się pod nimi. Jednak będziemy musieli liczyć się z zasłonięciem części ekranu ramką z napisami.

 

Warto przejrzeć poszczególne ustawienia wyglądu napisów i wybrać te, które będą dla nas najbardziej komfortowe w odbiorze.

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij