Nowa funkcja przeglądarki Edge. Jeśli zostanie udostępniona, będę korzystał

Microsoft udostępnił testerom nową, ciekawą funkcję, którą planuje wprowadzić do swojej przeglądarki.

Drop ma być dodatkiem, którego funkcjonalność będzie polegać na synchronizacji i udostępnianiu plików oraz notatek pomiędzy urządzeniami, na których korzystamy z przeglądarki Edge.

Drop został zaprezentowany jako dodatek, który będziemy mogli włączyć opcjonalnie w ustawieniach przeglądarki. Po jego aktywowaniu zostanie utworzona przestrzeń służąca do przenoszenia w jej obręb plików (na zasadzie przeciągnij i upuść) i tworzenia notatek, które pojawią się w tym samym miejscu w przeglądarkach na pozostałych naszych urządzeniach.

Jak dużo miejsca otrzymamy na pliki? Otóż Drop będzie zsynchronizowany z chmurą i naszym kontem OneDrive, a ilość miejsca będzie zależna od przestrzeni, jaką posiadamy w tej usłudze. W panelu przeglądarki będziemy informowani o aktualnej wielkości miejsca w magazynie.

Tak jak wspomniałem, funkcja Drop jest na razie w fazie testowej. Jednak myślę, że niedługo zostanie udostępniona użytkownikom, zwiększając funkcjonalność, jak by nie było drugiej najpopularniejszej obecnie przeglądarki internetowej.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij