Numerowanie od dowolnej strony – Word

Pisząc różnego rodzaju prace często na początku zamieszczamy działy (np. spis treści), które nie chcemy objąć numerowaniem stron lub nie chcemy by to numerowanie było widoczne. Usunięcie numeracji ze strony pierwszej (tytułowej) jest bardzo prostą czynnością, natomiast zmiana w dowolnym miejscu dokumentu będzie wymagała od nas kilku kliknięć więcej, jednak jest to zadanie bardzo łatwe.

W naszym dokumencie wstawiamy kursor na stronie, od której ma się zacząć numerowanie, lub od której ma być ono zmienione. Przechodzimy kolejno do zakładki Układ, wybieramy Znaki podziału i z rozwiniętej listy Następna strona.

 

 

 

Następnie przechodzimy do zakładki Wstawianie i klikamy na ikonę Numer strony. Z listy wybieramy interesujący nas format numerowania.

 

 

 

 

Gdy numer zostanie wstawiony program przejdzie do zakładki Projektowanie. Tutaj należy odznaczyć Połącz z poprzednim.

 

 

 

Teraz możemy zaznaczyć numerowanie w sekcji pierwszej i je usunąć. Pozostanie numeracja od strony, od której chcieliśmy ją rozpocząć (w naszym przypadku od str. 3).

 

 

 

Jeżeli chcemy jednak by w tym miejscu numeracja zaczynała się np. od jedynki, wówczas zaznaczamy istniejący numer strony i kolejno przechodzimy: zakładka Wstawianie → Numer strony → Formatuj numery stron.

 

 

W otwartym okienku, w sekcji Numerowanie stron, zaznaczamy Rozpocznij od i wstawiamy “1”. Po zatwierdzeniu numeracja na wybranej na początku stronie (w naszym przypadku jest to str. 3) będzie rozpoczynała się od jedynki.


 

 

2 komentarze do “Numerowanie od dowolnej strony – Word”

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij