Obliczanie dni do konkretnej daty za pomocą Excela

Zapewne każdemu zdarzyło się obliczanie ilości pozostałych dni do jakiegoś wydarzenia, które jest dla nas ważne, na przykład do świąt, wakacji, wypłaty  🙂 . Krótsze okresy możemy policzyć na palcach, dłuższe – z użyciem kalendarza. Wygodnym sposobem może okazać się użycie Excela, który nie tylko obliczy ilość pozostałych dni, ale codziennie będzie te dane aktualizował.

Wybieramy i zaznaczamy komórkę, w której wprowadzimy datę, do której będziemy odliczać. Datę wprowadzamy wybierając Formuły → Data i godzina → DATA. 

fr_01

 

W kolejnym kroku wybieramy komórkę, w której w taki sam sposób wstawiamy aktualną datę.

Na koniec zaznaczamy komórkę, w której ma być wyświetlany wynik odliczania i w okienku formuły wpisujemy współrzędne komórki daty rozpoczęcia – współrzędne komórki daty dzisiejszej. W moim wypadku jest to:

=F3-F4 

Wpisaną formułę zatwierdzamy wciskając Enter. W komórce powinien pojawić się wynik ilości dni pozostałych do wybranej daty.

fr_02


 

 

1 komentarz do “Obliczanie dni do konkretnej daty za pomocą Excela”

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij