Obliczenia za pomocą Google

Nie każdy wie, że wyszukiwarki Google możemy używać jak kalkulatora i za jej pomocą wykonywać działania matematyczne. Wystarczy, że w oknie wyszukiwania wprowadzimy wyrażenie matematyczne, a oprócz samych wyników wyszukiwania otrzymamy też wynik działania.

Dla przykładu wpiszmy 20 – 30 = i naciśnijmy ENTER. Na pierwszym miejscu Google wyświetli kalkulator z wprowadzonym naszym działaniem i wynikiem -10.

minus

 

Podobnie będzie np. w przypadku dzielenia. Znak dzielenia wprowadzamy jako “/“.

dzielenie

 

Możemy też obliczyć potęgę stosując operator “^“.

pot

 

Za pomocą wyszukiwarki przeliczymy również popularne jednostki miary. Dla przykładu wpisujemy 5 miles = i zatwierdzamy Enterem. Google “domyśli” się, że chodzi nam o przeliczenie odległości 5 mil na kilometry i wyświetli wynik:

mile

 

I w drugą stronę (tym razem po znaku “=” wpisujemy “miles”, aby wskazać wyszukiwarce miarę jaką chcemy uzyskać w wyniku)

km

 

 

Przeliczanie walut? Proszę bardzo:

dolar

 

Proponuję samemu poeksperymentować i pobawić się w liczenie i przeliczanie za pomocą wyszukiwarki. Nierzadko taka umiejętność może nam się na szybko przydać.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij