Ostatnia szansa na darmową aktualizację do Windows 10?

Jak zapewne wszyscy pamiętamy, w 2015 roku, Microsoft ogłosił, że nowy system Windows 10 będzie całkowicie darmowy dla posiadaczy Windowsa 7 i 8. Na decyzję czy chcemy dokonać aktualizacji i pracować na nowych okienkach dostaliśmy okrągły rok. Po tym okresie, zgodnie z planem Microsoft zablokował możliwość przeprowadzki.

Szybko okazało się jednak, że wciąż istnieje możliwość aktualizacji. Producent pozostawił opcję przejścia na Windows 10 dla osób, które korzystają z tzw. technologii pomocniczych (więcej na ten temat TUTAJ). Korzystając z udostępnionej w ten sposób aktualizacji nie musieliśmy udowadniać, że faktycznie używamy ww. usprawnień, jak i sam Microsoft w żaden sposób tego nie sprawdzał i nie kontrolował. Można było się zastanawiać, czy aby firma niezadowolona z ilości przejść na nowy system po obiecanym roku, po prostu nie pozostawiła tej furtki dla wszystkich, żeby zwiększyć udziały Windows 10 i jednocześnie wyjść z twarzą, nie przedłużając darmowego okresu.

Ostatnio jednak, na amerykańskiej stronie aktualizacji (na naszej rodzimej jeszcze nie widnieje) pojawiła się data zakończenia akcji również dla tych, którzy zadeklarują, że używają technologii pomocniczych, i jest to 31 grudnia 2017.

Możemy wnioskować, że Microsoft na pewno zakończy wówczas ww. możliwość, pytanie jednak czy będzie to ostateczna blokada darmowej migracji, czy pojawi się jakiś inny sposób, bo udziały Windowsa 10 na rynku systemów chyba wciąż giganta nie zadowalają. Tak czy siak, jeżeli ktoś myśli o darmowym przejściu z siódemki czy ósemki na dziesiątkę, warto skorzystać z możliwości dostępnych TUTAJ, a decyzję podjąć do końca roku.

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij