Oszczędzanie baterii w Windows 10

Windows 10 posiada funkcję, która może zainteresować użytkowników laptopów. Oszczędzanie baterii, bo o tej funkcji mowa, ogranicza działanie wybranych aplikacji w tle, w momencie gdy poziom baterii spadnie poniżej ustalonej granicy.

Aby wejść do ustawień funkcji oszczędzania, wchodzimy kolejno: Start → Ustawienia → System → Oszczędzanie baterii. Tutaj możemy od razu włączyć funkcję oszczędzania i będzie ona aktywna bez względu na poziom naładowania akumulatora, lub przejść do opcji Ustawienia oszczędzania baterii i określić moment przejścia w tryb oszczędzania.

oszczbat_1

 

Po przejściu do ustawień możemy włączyć automatyczne oszczędzanie oraz ustalić przy jakim procentowym poziomie będzie ono włączane. Możemy też zaznaczyć czy w celu większej oszczędności ekran ma zostać ściemniony.
W ustawieniach znajduje się też opcja wyboru aplikacji, które pomimo aktywowania funkcji, nie będą wyłączane w czasie oszczędzania.

oszczbat_2

1 komentarz do “Oszczędzanie baterii w Windows 10”

  1. Od niedawna oszczędzanie baterii w ogóle nie działa, ekran sam się nie przyciemnia, a kafelek nie daje się zaznaczyć. Gdy zaznaczam oszczędzanie baterii z poziomu ustawień samo automatycznie się odznacza, co się dzieje ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij