Otwieranie stron w zgodności z przeglądarką Internet Explorer

Wsparcie dla najpopularniejszej, w swoim czasie, przeglądarki internetowej – Internet Explorer zostało zakończone 15 czerwca tego roku. Wciąż jednak zdarzają się strony, które możemy wyświetlić jedynie za pomocą tego starego narzędzia Microsoftu. Co z tym zrobić?

Otóż następca Internet Explorera czyli Edge posiada tryb IE, dzięki czemu witryny otwierają się tak jak w starszej przeglądarce. Aby włączyć ten tryb uruchamiamy przeglądarkę Edge, a następnie przechodzimy do ustawień, kolejno klikając na ikonę z trzema kropkami i z rozwiniętego menu wybieramy Ustawienia.

W kolejnym kroku przechodzimy do opcji Przeglądarka domyślna i w sekcji Zezwalaj na ponowne ładowanie witryn w trybie programu Internet Explorer (tryb IE) przełączamy na Zezwalaj.

Teraz, gdy będziemy chcieli otworzyć stronę w trybie zgodności z Internet Explorer wystarczy, że po jej otwarciu wejdziemy w ustawienia i klikniemy na Ponownie załaduj tryb programu Internet Explorer.

O tym, że przebywamy w trybie IE będziemy informowani przez małą ikonkę tej przeglądarki znajdującą się przy pasku adresu.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij