Pasek zadań w Windows 10: Jak wyłączyć okno wyszukiwania i wiadomości

Microsoft rozbudował pasek zadań w Windows 10 o dodatkowe funkcje, m.in. o zajmujące sporo miejsca duże okno wyszukiwania oraz przycisk Wiadomości i zainteresowania, po najechaniu na który wyświetlane jest okno z wiadomościami zasłaniające obszar roboczy pulpitu i często przeszkadzające w pracy.

Okno wyszukaj

Przycisk Wiadomości i zainteresowania

Na szczęście w bardzo prosty sposób możemy pozbyć się każdej z tych funkcji z paska zadań.

Aby wyłączyć lub zminimalizować Okno wyszukiwania klikamy w dowolnym miejscu na pasku prawym przyciskiem myszy i  z rozwiniętego menu wybieramy najpierw Wyszukaj, a następnie klikamy na Ukryj lub Pokaż ikonę wyszukiwania. Ta druga opcja pozwoli nam na korzystanie z wyszukiwarki z poziomu paska zadań, jednak bez, dla niektórych zbędnego, dużego okna wyszukiwania.

Podobnie postępujemy chcąc wyłączyć Wiadomości. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pasku zadań z menu wybieramy tym razem Wiadomości i zainteresowania oraz jedną z opcji: Wyłącz lub Pokarz tylko ikonę.

Oczywiście wszystkie opcje wyłączenia wybranych funkcji są jak najbardziej odwracalne i bez problemu, w każdej chwili możemy wrócić do poprzedniego stanu wyświetlania.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij