Photopea – darmowy Photoshop w przeglądarce?

Przeglądając Internet znajdziemy różne, mniej lub bardziej rozbudowane i użyteczne, edytory grafiki online. Jeżeli szukamy narzędzia najbardziej zbliżonego do Photoshopa zarówno pod względem wyglądu interfejsu, jak i możliwości, a jednocześnie darmowego, warto sprawdzić Photopea.

Nie będę tutaj szerzył herezji, że omawiany produkt jest w stanie zastąpić sztandarowy program Adobe, jednak osoby, które potrzebują użyć edytora grafiki do nieco mniej wymagających zadań, powinny odwiedzić photopea.com.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to właśnie duże podobieństwo do Photoshopa, dzięki czemu osoby kiedykolwiek korzystające z programu Adobe nie powinny mieć żadnych problemów z odnalezieniem potrzebnych funkcji, narzędzi czy ustawień. Co więcej Photopea obsługuje pliki PSD czyli otworzymy projekty stworzone w Photoshopie. W tym formacie możemy też zapisywać nasze prace.

Aplikacja obsłuży też znane z Gimpa pliki XCF oraz obrazki w formatach JPG, PNG czy SVG. Jako, że jet do edytor, który uruchamiamy w przeglądarce internetowej, możemy z niego skorzystać na dowolnym urządzeniu zaopatrzonym w przeglądarkę i podłączonym do Internetu, co jet niewątpliwą zaletą. Jeżeli mamy taką potrzebę możemy również skorzystać z języka polskiego.

Tak jak wspominałem Photopea, pomimo wielu podobieństw, nie zastąpi nam Photoshopa do zastosowań profesjonalnych. Jednak, jeżeli chcemy stworzyć grafikę do mediów społecznościowych, poprawić wygląd kilku zdjęć, to może być ciekawą alternatywą, szczególnie, że z aplikacji skorzystamy za darmo.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij