Photoshop – Pobieranie próbki koloru poza obszarem programu

Program Adobe Photoshop posiada narzędzie kroplomierz, za pomocą którego jesteśmy w stanie pobrać próbkę koloru z otwartego w programie obrazu. Co jednak, gdy chcielibyśmy pobrać kolor spoza obszaru roboczego Photoshopa?

W prosty sposób możemy pobrać każdą próbkę koloru, bez np. ściągania obrazu ze strony www, robienia zrzutu fragmentu, a następnie otwierania go w programie. Wystarczy zmniejszyć okno z otwartym Photoshopem tak, aby obszar z wybranym kolorem był widoczny. Następnie wciskamy ikonę kroplomierza.

 

 

 

 

Przenosimy kursor na obszar roboczy programu i wciskamy lewy przycisk myszy. Następnie przesuwamy kursor nad wybrany fragment z naszym kolorem.  Po najechaniu na kolor puszczamy LPM, a wybrany kolor pojawi się w zasobniku kolorów programu.

 

 


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij