Pocket czyli jak odłożyć na później

Każdego dnia Internet zalewa nas niezliczoną ilością treści, które konsumujemy używając komputerów, tabletów czy smartfonów. Czytamy artykuły, przeglądamy zdjęcia, oglądamy filmy w różnych sytuacjach, nie zawsze mając na to czas. Często w drodze do pracy lub podczas przerwy natrafiamy na coś ciekawego, co nie do końca udaje nam się przejrzeć, a co najczęściej, gdy już mamy wolną chwilę, gdzieś nam ucieka. W takich sytuacjach bardzo pomocna może być aplikacja Pocket.

Pocket jest darmową aplikacją dostępną na urządzenia mobilne. Jest również dostępna jako rozszerzenie do przeglądarki internetowej. Co takiego nam daje używanie tej aplikacji? Otóż przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia jesteśmy w stanie zapisać różnego rodzaju treści (artykuły, filmy) do przejrzenia na później. Dodając treści do Pocket aplikacja tworzy listę, z której możemy korzystać na dowolnym urządzeni. I tak np. zapisując interesujący nas artykuł na komputerze PC czy laptopie mamy do niego dostęp również na smartfonie. Co ciekawe zapisane treści możemy przeglądać także będąc offline. Jest to ciekawa opcja w momencie, gdy mamy ograniczony dostęp do internetu mobilnego. Tak więc, w prosty sposób możemy np. zapisać wybrane artykuły na komputerze i przeglądać je w czasie drogi do pracy lub szkoły bez użycia połączenia z Internetem.

Aplikację Pocket na Androida znajdziemy oczywiście w sklepie Play oraz w serwisie App Store. Jak zainstalować rozszerzenie do przeglądarki internetowej pokażę na przykładzie Chrome.

Otwieramy przeglądarkę i klikamy na przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu Dostosowanie i kontrolowanie Google Chrome. Z rozwiniętego menu wybieramy Ustawienia.

 

W otwartej karcie, w lewej kolumnie,  klikamy na Rozszerzenia, a następnie na końcu listy rozszerzeń na opcję Pobierz więcej rozszerzeń.

Zostaniemy przeniesieni do Chrome Web Store. W okienku wyszukiwania wpisujemy pocket i przy rozszerzeniu Save to Pocket klikamy na Dodaj do Chrome.

 

 

Musimy jeszcze zarejestrować się w usłudze Pocket. Możemy zrobić to za pomocą konta Google lub podać adres e-mail i ustalić hasło.

 

 

Teraz jeśli trafimy na interesującą nas treść, chcąc ją dodać do naszego Pocket’a wystarczy że klikniemy na małą ikonkę w prawym górnym rogu przeglądarki – Zapisz w aplikacji Pocket.

Do aplikacji na komputerze logujemy się pod adresem. Po podaniu loginu i hasła zostanie wyświetlona lista naszych zapisanych treści.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij