PowerPoint – dodawanie chmurek z objaśnieniami

Ciekawym sposobem na uatrakcyjnienie naszej prezentacji w PowerPoincie może być umieszczenie objaśnień lub komentarzy w obiektach graficznych, zaprojektowanych na wzór tych, jakie znamy z komiksów czyli popularnych chmurek. Objaśnienia tego typu możemy stosować do zamieszczonego tekstu oraz grafik czy fotografii. Sprawdzą się też oczywiście do tworzenia graficznych dialogów na wzór historyjek komiksowych.

Aby wstawić chmurkę, w której umieścimy nasz tekst, przechodzimy do zakładki Wstawianie i odnajdujemy ikonę Kształty. Z rozwiniętej listy wybieramy Objaśnienia. Tutaj, zależnie od potrzeby wybieramy odpowiedni kształt.

 

Wybrany kształt rysujemy mniej więcej w miejscu, gdzie ma się znajdować. Później możemy odpowiednio modyfikować, powiększać, rozciągać, obracać, zmieniać kolor wypełnienia i umieścić w dowolnym miejscu slajdu. Aby wstawić w chmurce tekst wystarczy po prostu zacząć pisać. Tekst zostanie automatycznie wyśrodkowany.

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij