Problemy z Internetem podczas pracy laptopa na baterii

Zdarza się, że podczas pracy laptopa na baterii występują problemy z “brakiem Internetu”. Często są one spowodowane wyłączeniem karty sieciowej ze względu na oszczędzanie energii. Możemy temu zapobiec.

Wchodzimy w okno panelu sterowania i w zakładce SPRZĘT I DŹWIĘK odnajdujemy MENADŻERA URZĄDZEŃ.

karta_01

 

W spisie urządzeń odnajdujemy naszą bezprzewodową kartę sieciową (prawdopodobnie będzie miała w nazwie dopisek Wireless).

 

karta_02

 

Najeżdżamy na nią myszką i z rozwiniętego menu wybieramy WŁAŚCIWOŚCI. W otwartym oknie klikamy na zakładkę ZARZĄDZANIE ENERGIĄ. Kolejnym krokiem jest usunięcie zaznaczenia przy opcji: Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii.

 

karta_3

Zmiany zatwierdzamy przyciskiem OK. Od teraz nawet przy słabej baterii laptop nie powinien odłączać karty sieciowej i pozbawiać nas dostępu do Internetu.

 

 

2 komentarze do “Problemy z Internetem podczas pracy laptopa na baterii”

  1. Ja to latam z każdą taką pierdołką do serwisu a akurat w redicreo pracuje mój znajomy to mi pomaga. ale wstyd bo nic nie umiem na laptopie sama naprawić i chyba czas to zmienić, bo tak sie juz troche wstydze ze co chwile tylko tego kolege prosze żeby mi pomógł.. ;pp

    Odpowiedz
    • Warto zawsze problem “wygooglować”. Jest sporo miejsc w sieci (portale, fora), na których można znaleźć rozwiązanie. Szczególnie jeżeli usterka nie jest zbyt poważna można pokusić się o zajęcie się nią samodzielnie. A jak się nie uda, pomęczyć znajomych 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij