Projektowanie rozwiązań informatycznych, czyli szukamy firmy programistycznej IT

Materiał zewnętrzny

Jak wybrać dobrą firmę programistyczną IT? Czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę, gdy chcesz zlecić projektowanie rozwiązań informatycznych? Sprawdź, zanim wybierzesz programistę tylko i wyłącznie po cenie…

Projektowanie systemów informatycznych

Na początek warto zaznaczyć, że projektowanie systemów informatycznych jest działaniem wieloetapowym, które powinno zacząć się od rzetelnej i dogłębnej analizy potrzeb i prognoz rozwoju danej firmy, dzięki czemu będzie ona działać sprawnie i efektywnie. Za przykład może tu posłużyć projektowanie systemów informatycznych z IT Touch, gdzie specjaliści najpierw rozpoznają potrzeby klienta, a dopiero później zaczynają tworzyć prototyp rozwiązania. Gdy przedstawiona propozycja zostanie zweryfikowana i zaakceptowana przez klienta, wtedy może stać się podstawą do wdrożenia systemu, czym z kolei zajmuje się cały zespół złożony z programistów, testerów i project menagera.

Dlatego szukając firmy programistycznej IT, po pierwsze powinieneś zwrócić uwagę na to, kto tworzy taki zespół, a po drugie jakie ma nastawienie i czy angażuje się już podczas wstępnej rozmowy. Na przykład, czy dokładnie przedstawił i omówił z tobą każdy punkt projektu.

Jak wybrać firmę programistyczną IT?

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze firmy programistycznej? Nie tylko na skład zespołu, ale przede wszystkim na doświadczenie, ponieważ również w niewielkich firmach informatycznych mogą pracować prawdziwi eksperci. Jeśli jesteś w stanie, oceń wartość takiego zespołu po kompetencjach, a także wykonanych projektach. Zapytaj o podobne usługi wykonane dla innych przedsiębiorstw: jak przebiegły? Jakie są najczęstsze trudności?

O czym warto pamiętać i na co zwrócić uwagę? Pamiętaj, że jeśli firma programistyczna ma duże doświadczenie, to możesz liczyć na naprawdę rzetelnie zrealizowany projekt.

Wybierając specjalistów od projektowania systemów IT, oczywiście trzeba też sprawdzić opinie na ich temat. Możesz poszukać ich w sieci, jednak lepiej, jeśli zaczerpniesz informacji od ich byłych lub obecnych klientów.

Ostatnim istotnym kryterium jest cena, jednak nie powinna ona w pełni decydować o twoim wyborze. Szukając firmy programistycznej IT, z pewnością natrafisz na tanie, drogie i bardzo drogie oferty. Jednak pamiętaj, że to, co dobremu programiście zajmie 2 godziny, kiepskiemu może zająć 4, albo nawet więcej (a godzina pracy programisty nie jest tania).

Usługi firmy programistycznej

Duże i doświadczone firmy programistyczne zazwyczaj dysponują bogatym wachlarzem usług. Oferują nie tylko projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych, ale również administrowanie nimi, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo danych w systemach. Dzięki temu stale nadzorowane i eliminowane są wszelkie nieprawidłowości, a ty możesz liczyć na ciągłe wsparcie programistów. Warto również wybrać firmę, która przeprowadzi szkolenie instruktażowe z obsługi systemów, zarówno w formie wykładowej, jak i warsztatowej.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij