Reset Windows 10 do stanu początkowego

Może się zdarzyć, że nasz system w pewnym momencie nie będzie działał tak, jak tego od niego oczekujemy, czy też po prostu zacznie sprawiać problemy. W takiej sytuacji dobrym wyjściem może być sformatowanie dysku i ponowna  instalacja systemu, lub przywrócenie go do tzw. stanu początkowego. Tę ostatnią opcję wykonujemy bezpośrednio z uruchomionego systemu Windows.

Pierwszym krokiem jest wejście do ustawień. Otwieramy Menu Start, a następnie wybieramy ikonkę Ustawienia.

 

przywrac_01

 

W otwartym oknie ustawień klikamy na Aktualizacja i zabezpieczenia.

 

przywrac_02

 

 

Na kolejnej karcie, z lewego menu, wybieramy zakładkę Odzyskiwanie.

 

przywrac_03

 

Pierwszą z wyświetlonych opcji będzie ta, która nas interesuje, czyli Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego. Wybieramy przycisk Rozpocznij.

przywrac_04

 

W tym momencie pojawi się okienko z wyborem opcji resetowania. Możemy wybrać reset z zachowaniem dotychczasowych plików i programów lub usunięcie wszystkiego z dysku i pozostawienie tylko czystego systemu. Jeżeli chcemy zacząć życie od nowa  🙂  wybieramy opcję nr 2.

 

przywrac_05

 

Kolejny wybór będzie dotyczył usunięcia plików znajdujących się tylko na dysku systemowym lub plików ze wszystkich dysków w naszym komputerze. Tym razem również wybieramy drugą opcję. W ten sposób staniemy się posiadaczami czystego komputera, tylko z zainstalowanym Windowsem.

 

przywrac_06

 

Uwaga! Przed rozpoczęciem operacji przywracania do stanu początkowego radzę przejrzeć dyski i skopiować wszystkie ważne pliki, dokumenty czy zdjęcia na nośniki zewnętrzne.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij