Steganos Tuning PRO czyli wiosenne porządki – Konkurs!

Programów do tzw. tuningu systemu Windows, czyli do czyszczenia, optymalizacji, przyśpieszania, jest na rynku całe mnóstwo. Znajdziemy aplikacje mniej lub bardziej zaawansowane, mniej lub bardziej skuteczne, płatne i darmowe. Bardziej zaawansowani użytkownicy systemów z pewnością mają swoje własne sposoby na utrzymywanie czystości i sprawności Windowsa bez użycia dodatkowych programów i takie metody najczęściej okazują się najskuteczniejsze. Jednak nie wszyscy jesteśmy na tyle zaawansowani, czy też zainteresowani pracą systemu, by radzić sobie w ten sposób. Dlatego często sięgamy właśnie po dodatkowe aplikacje. Jedną z nich, której przyjrzymy się dzisiaj, jest Steganos Tuning PRO.

Po bezproblemowym pobraniu i zainstalowaniu programu, pierwsze to, co rzuca się w oczy to przejrzysty i, według mojej opinii, bardzo przyjazny i ładny interfejs. Na głównej zakładce programu, zaraz po zainstalowaniu i samodzielnym przeskanowaniu przez program systemu, od razu dostajemy informacje jakie funkcje systemu możemy zoptymalizować za pomocą aplikacji. Oprócz tego możemy tutaj też podejrzeć w czasie rzeczywistym obciążenie procesora i temperaturę podzespołów.

 

Przechodząc do zakładki SmartCleaner możemy wykonać podstawowe operacje oczyszczania, usuwania zbędnych plików, oczyszczania i defragmentacji rejestru. Przy każdej opcji mamy informację o wielkości błędów czy też śmieci, które są do naprawienia, usunięcia. Całkowitej optymalizacji możemy dokonać jednym przyciskiem lub wybierając odpowiednie przyciski przy konkretnych funkcjach.

 

Przechodząc do następnej zakładki SmartTurbo, mamy możliwość przeprowadzenia optymalizacji połączenia internetowego, autostartu  czy też wykonania defragmentacji dysków. Tutaj również mamy informacje na jakim etapie i w jaki sposób dana funkcja jest nam w stanie pomóc.

 

Kolejna grupa narzędzi została zgrupowana w zakładce SmartUpdate. Oprócz opcji usuwania śladów internetowych, znajdują się tutaj dosyć ciekawe i przydatne funkcje, które zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie, a chodzi o aktualizację programów i aktualizację sterowników.

 

Tuning PRO sam sprawdzi wersje zainstalowanych na naszym komputerze programów i sterowników i zaproponuje update do wersji nowszych. Dzięki temu nie będziemy musieli tracić czasu na przeszukiwanie Internetu w poszukiwaniu ewentualnych aktualizacji.

 

Na koniec proponuję też zajrzeć do panelu konfiguracji i ustawić opcje, które będą nam odpowiadać, np. to, czy program ma automatycznie skanować nasz komputer po uruchomieniu i prezentować na bieżąco wyniki optymalizacji.

 

Przy tego typu programach usprawniających najbardziej obawiam się o stabilność pracy systemu po tzw. optymalizacji. Zainstalowałem i użyłem Steganos Tuning PRO na dosyć już leciwym, ale mocno obciążonym podczas codziennej pracy, komputerze z Windows 7 i na dzień dzisiejszy nie zauważyłem żadnych problemów. System działa płynnie i stabilnie (na tyle, na ile płynnie i stabilnie może działać Windows 🙂 ). Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że każdy komputer, każdy system jest inny i nie można brać za pewnik, że program, który świetnie sprawdza się na jednym będzie niezawodny na innym.

Ze swojej strony, osobom poszukującym tego typu aplikacji, mogę polecić przetestowanie Steganos Tuning PRO, szczególnie, że mam do rozdania 5 licencji na omawiany dzisiaj program. Aby zostać posiadaczem jednej z nich należy zgłosić w komentarzu chęć otrzymania takiej licencji. Pod uwagę brane będą tylko komentarze napisane w języku polskim. Na chętnych czekam do soboty 8 kwietnia do godz. 12.00. W tym samym dniu ogłoszę do kogo powędrują klucze.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w zabawie!

Instalator programu pobierzemy TUTAJ. Program w wersji testowej będzie aktywny przez 7 dni.


KONKURS ZAKOŃCZONY

Minął termin zgłaszania w komentarzach chęci otrzymania licencji na Steganos Tuning PRO. Jako, że zgłosiły się tyko trzy osoby, wszyscy otrzymają obiecane licencje. Tak więc kody trafią do:  Vin, Janusza, MTLR. Jak widać czasami warto napisać komentarz.


 

3 komentarze do “Steganos Tuning PRO czyli wiosenne porządki – Konkurs!”

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij