Szablony życiorysów od Google

Wiadomo, poruszanie się po rynku pracy bez tzw. CV-ki jest praktycznie niemożliwe. Nawet w sytuacji, gdy mamy już swoją wymarzoną posadę pewną i zaklepaną, jakiś papier musimy dostarczyć.

Dokumenty Google to zestaw programów biurowych dostępnych za darmo online. Odwiedzając stronę docs.google.com znajdziemy odpowiedniki Microsoftowych aplikacji: Worda, Excela. PowerPointa. Możemy więc za ich pomocą tworzyć dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne czy też prezentacje. Zaletą rozwiązania jest możliwość zdalnej pracy w grupie czyli udostępnianie dokumentów innym osobom nie tylko do wglądu, ale również udostępnienie możliwości edycji.

Jedynym wymogiem, by móc korzystać z Google Docs jest posiadanie konta Google, które większość z nas i tak już posiada, chociażby za sprawą korzystania z Androida czy Gmaila. Do utworzonego konta otrzymujemy Dysk Google z darmowymi 15 GB przestrzeni i to właśnie tam będą zapisywane wszystkie tworzone przez nas dokumenty. Będziemy więc mieli do nich dostęp na komputerze, smartfonie czy tablecie z dostępem do internetu.

Ostatnio Google dodało nową funkcję do swoich dokumentów, a mianowicie szablony w języku polskim. Za pomocą szablon będziemy mogli m.in. w bardzo prosty sposób stworzyć swoje CV. Po wejściu na docs.google.com, u góry strony powinniśmy zobaczyć szablony dokumentów. Jeżeli ich nie widzimy, wybieramy ikonę po lewej stronie,

 

z rozwiniętej listy klikamy na Ustawienia

 

i zaznaczamy wyświetlanie szablonów.

 

Teraz już powinniśmy mieć dostęp do szablonów dokumentów.

 

Wystarczy więc już tylko wybrać wzór życiorysu, który odpowiada nam najbardziej i wstawić swoje dane. Oczywiście wszystko możemy edytować w taki sam sposób, jak MS Wordzie. Stworzony plik możemy również  otworzyć we wspomnianym programie Microsoftu.

 

W bazie szablonów znajdziemy także wzory innych dokumentów, takich, jak broszury, ulotki, projekty, notatki ze spotkania, plany zajęć itp. Warto o tym pamiętać, ponieważ tak na prawdę nie wiadomo, czy kiedyś któregoś z tych dokumentów nie będziemy usieli przygotować, a mając gotowy szablon będzie nam na pewno łatwiej.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij