Szybkie wstawianie powtarzających się fragmentów w tekście – Word

Przy pracy z rozbudowanymi dokumentami tekstowymi w programie Word, może się zdarzyć, że niektóre fragmenty będziemy kilkukrotnie powtarzać. Aby uniknąć ciągłego kopiowania możemy skorzystać z funkcji szybkiego wstawiania.

Aby skorzystać z funkcji szybkiego wstawiania, zaznaczamy wybrany fragment tekstu, który będzie się w naszej pracy powtarzał. Następnie przechodzimy do zakładki Wstawianie i wybieramy ikonę Szybkie części. Z rozwiniętego menu wybieramy opcję Autotekst.

 

W wyświetlonym oknie wpisujemy nazwę dla danego fragmentu oraz wybieramy kategorię. Możemy pozostawić opcje domyślne, jednak po dodaniu kilku dodatkowych fragmentów, używając kategorii i nazwy łatwiej będzie nam odnaleźć odpowiedni tekst.

 

Teraz, gdy będziemy chcieli powtórzyć jakiś fragment w pracy, wstawiamy kursor w miejscu, w którym chcemy umieścić tekst, klikamy na ikonę Szybkie części i wybieramy zapisany wcześniej fragment tekstu.

 

Zapisane bloki tekstu możemy również użyć w innych dokumentach.

Aby usunąć zbędny blok, wystarczy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i z menu wybrać Organizuj i usuń, a następnie potwierdzić usunięcie.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij