Tabela Excel jako obraz

Co zrobić, gdy potrzebujemy w formie obrazu tabelę wykonaną w Excelu? Możemy oczywiście zrobić zrzut ekranu, którego opis wykonania znajdziemy TUTAJ. Możemy też użyć funkcji programu Excel, która pozwoli nam skopiować naszą tabelę jako grafikę.

Gdy już mamy otwartą wybraną tabelę w Excelu, wystarczy że zaznaczymy cały jej obszar za pomocą myszki, a następnie z menu Narzędzia główne → Schowek wybieramy opcję Kopiuj oraz Kopiuj jako obraz.

 

tabobr_00

 

Program wyświetli okno dialogowe, w którym będziemy musieli wybrać jaki widok chcemy skopiować. Opcja Tak jak na ekranie jest wierną kopią tego co widzimy. Ja w tym konkretnym przykładzie wybrałem opcję Tak jak na wydruku.

tabobr_05

Nasza tabela zostanie skopiowana do schowka i w tym momencie będziemy mogli otworzyć ją w dowolnym programie graficznym, np. w PAINT. Otwieramy program i wklejamy skopiowaną tabelę za pomocą klawiszy Ctrl V.

 

tabobr_03

 

W programie graficznym możemy oczywiście dokonać jej obróbki, np. zmniejszyć rozmiar, a następnie używając funkcji Zapisz jako – zapisać np. w formacie JPEG.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij