Tabela z Excel do Worda

Przeniesienie tabeli z Excela do Worda jest czynnością bardzo prostą. Wystarczy zaznaczyć wybraną tabelę w dokumencie Excela, skopiować ją do schowka stosując kombinację klawiszy ctrl+c, otworzyć docelowy dokument Worda i wkleić w odpowiednim miejscu naszą tabelę wciskając ctrl+v. Chciałbym jednak tutaj przedstawić inną metodę, której zastosowanie przynosi ciekawe i przydatne efekty.

Podobnie jak powyżej zaznaczamy całą tabelę w Excelu i kopiujemy ją do schowka.

 

Następnie otwieramy dokument Worda i zakładce Narzędzia główne wybieramy kolejno Wklej oraz Wklej specjalnie.

 

W otwartym oknie zaznaczamy opcję Wklej łącznie, a z listy wybieramy pozycję Arkusz programu Microsoft Excel.

 

Nasza tabela zostanie wstawiona w wybranym miejscu dokumentu. Zaletą tej metody jest jednak to, że gdy zmienimy dane zawarte w tabeli w Excelu, zmiany zostaną naniesione również w tabeli w Wordzie. Jeżeli będziemy chcieli zmienić dane w Wordzie, klikamy dwa razy na tabelę i w tym momencie zostanie uruchomiony nasz dokument Excela z tabelą, gdzie będziemy mogli dokonać zmian. Tak więc obydwa dokumenty będą aktualizowane na bieżąco.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij