Tekst po prawej i po lewej stronie – Word

Jeżeli tworzymy firmowe dokumenty, pisma lub listy, w nagłówku zazwyczaj umieszczamy z lewej strony imię i nazwisko lub nazwę firmy do której kierujemy pismo, z prawej natomiast miejscowość i datę. Aby ustawić tekst w jednej linijce, po dwóch przeciwnych stronach dokumentu, większość osób stosuje przesunięcie za pomocą spacji. Nie jest to zbyt profesjonalne podejście, szczególnie jeżeli wysyłamy pismo mailem, kiedy to odbiorca widzi dziesiątki spacji wykorzystanych przy formatowaniu.

Aby wykonać “bardziej pożądane” formatowanie nagłówka naszego pisma na początek musimy upewnić się czy w programie mamy widoczną linijkę. Jeżeli nie widzimy linijki nad dokumentem, włączamy ją w menu Widok.

lp_1

 

Wpisujemy tekst, który ma być umieszczony po lewej stronie dokumentu. Następnie klikamy dwukrotnie na końcu białej części linijki.

lp_2

 

W tym momencie powinno pojawić się okienko Tabulatory, w którym zaznaczamy Wyrównanie – Do prawej i zatwierdzamy OK.

lp_3

 

Teraz, mając ustawiony kursor na końcu tekstu, który ma być po lewej, wciskamy klawisz TAB na klawiaturze. Kursor przeniesie się na prawą stronę, a nam pozostanie już tylko wpisanie nazwy miejscowości i daty.

lp_4

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij