Tworzenie kopii zapasowych plików w Windows 10

Aby tworzyć automatyczne kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na komputerze pracującym pod kontrolą Windows 10 nie potrzebujemy instalować dodatkowych programów. Możemy to zrobić za pomocą narzędzi wbudowanych w system.

Cała operacja jest banalnie prosta. Należy jednak pamiętać, by tworzyć kopie na innym dysku, niż ten, na którym znajdują się oryginalne pliki, aby w razie awarii dysku można było z naszej kopii skorzystać.

Klikamy kolejno w Menu Start, a następnie ikonę Ustawienia.

 

W otwartym oknie wybieramy Aktualizacja i zabezpieczenia.

 

Po lewej stronie przechodzimy do zakładki Kopia zapasowa, a następnie klikamy Dodaj dysk.

 

Po wskazaniu dysku, na którym chcemy zapisywać nasze kopie, ich automatyczne tworzenie zostanie włączone. Na wskazanym dysku zostanie utworzony folder FileHistory – miejsce przechowywania naszych kopii.

 

Możemy teraz przejść do zakładki Więcej opcji. W otwartym oknie możemy skorzystać z opcji Wykonaj kopię zapasową teraz, zmienić częstotliwość tworzenia kopi (domyślnie – co godzinę) oraz wybrać foldery, których kopia zapasowa ma być wykonywana.

 

Aby przywrócić nasze pliki z utworzonej kopii, przewijamy okno Opcje kopii zapasowych na sam dół i wybieramy Przywróć pliki z bieżącej kopii zapasowej.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij