Tymczasowy adres e-mail

Cała masa serwisów internetowych proponuje nam dostęp do swoich zasobów tylko po dokonaniu rejestracji, podczas której musimy podać swój adres e-mail. Nie stanowi to oczywiście problemu, szczególnie jeżeli z serwisu będziemy korzystać na co dzień. Jeśli natomiast chcemy  jednorazowo uzyskać jakąś informację, lub na przykład promocyjny klucz programu, po pewnym czasie nasz adres mailowy będzie zarejestrowany w wielu miejscach, z czego na pewno z kilku z nich będziemy otrzymywać niechciane maile reklamowe. Rozwiązaniem tego problemu jest podawanie tymczasowego adresu, który pozwoli nam na pobranie oferowanych przez serwis zasobów, jednocześnie oszczędzając naszą główną skrzynkę.

Jednym z ciekawszych miejsc, gdzie możemy taki tymczasowy adres zdobyć jest serwis mailinator.com.

Wystarczy, że na głównej stronie serwisu, w okienku Check Any Inbox wpiszemy dowolną nazwę naszego maila i wciśniemy przycisk GO! 

mail_1

 

 

Powiedzmy, że nazwa będzie brzmiała mamut Utworzony tymczasowy adres będzie miał postać: mamut@mailinator.com.

mail_02

 

 

Tak więc, w bardzo prosty sposób, bez żadnej rejestracji, wpisywania haseł itp. możemy użyć naszego tymczasowego maila do rejestracji w dowolnym serwisie lub np. do uzyskania klucza wysyłanego na maila w czasie promocji jakiegoś programu.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij