Ustawianie pozycji obrazka w dokumencie – Word

Często w programie MS Word tworzymy publikacje, w których umieszczamy obrazki. Wstawianie obrazka pomiędzy akapitami jest bardzo proste, jednak czasami chcielibyśmy umieścić go w innym miejscu naszego dokumentu.

Obrazek do Worda wstawiamy w ten sposób, że wybieramy zakładkę Wstawianie, a następnie przycisk Obrazy i wskazujemy naszą grafikę bądź zdjęcie na dysku.

 

 

Pozycję obrazka możemy zmieniać identycznie jak zmieniamy wyrównanie akapitów tekstowych, czyli po zaznaczeniu, w zakładce Narzędzia główne wybieramy jedną z opcji wyrównaj do: lewej, środka, prawej.

 

 

Ciekawe efekty umieszczenia obrazka możemy osiągnąć przez wykorzystanie opcji położenie, którą znajdziemy w zakładce Formatowanie. Za pomocą tych opcji możemy po prostu wtopić nasz obrazek w treść dokumentu.

 

 

Co jednak, gdy chcemy umieścić grafikę w całkowicie dowolnym miejscu dokumentu? W tym wypadku musimy skorzystać z opcji zawijania tekstu, którą po zaznaczeniu obrazka znajdziemy w zakładce Formatowanie. Wybierając np. zawijanie za lub przed tekstem, możemy przenieść nasz obrazek w dowolne miejsce.

 

 

Dodatkowo opcja zawijania za tekstem może być przydatna w momencie, gdy chcemy do naszego obrazka dodać tekst. Wybranie tej opcji spowoduje po prostu, że tekst będzie pokrywał grafikę.

 


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij