Usuwanie śmieci z przeglądarki internetowej

Co zrobić, gdy nasza przeglądarka zmieniła stronę startową, której nie możemy się pozbyć, wyświetla nachalne, wyskakujące reklamy, czy nawet otwiera dodatkowe karty ze stronami, których odwiedzać nie chcemy?

Często w takich sytuacjach próba powrotu do naszych poprzednich ustawień przeglądarki nie daje żadnych efektów. Nieskuteczne może okazać się nawet jej przeinstalowanie. Niechciane paski narzędziowe (toolbary), czy też “nie-nasze” strony startowe powracają namiętnie doprowadzając nasz do szału.

Jednym ze sposobów na pozbycie się tego rodzaju śmieci z przeglądarki jest zastosowani małego, ale skutecznego AdwCleanera.

AdwCleaner wyprodukowany przez Xplode jest bardzo prostą, a zarazem zabójczą aplikacją dla wszelkiego rodzaju przeglądarkowych śmieci. Za pomocą programu pozbędziemy się przede wszystkim adware, które jest odpowiedzialne za wyświetlanie reklam. Skutecznie usuniemy niechciane oprogramowanie (PUP) oraz zlikwidujemy zbędne toolbary.

Samego skanera nawet nie musimy instalować. Wystarczy, że pobierzemy, np. TUTAJ i uruchomimy. W oknie programu klikamy na przycisk Skanuj i czekamy aż aplikacja wyszuka elementy, które zaśmiecają nasz system.

adw_01

 

Po zakończonej operacji skanowania, w poszczególnych zakładkach,  możemy przejrzeć to co AdwCleaner przygotował do usunięcia i ewentualnie odhaczyć pozycje, które chcemy zachować.

adw_02

 

Na koniec wciskamy przycisk Usuń i czekamy na wykonanie operacji. W tym czasie program poprosi nas o pozwolenie zrestartowania systemu. Po ponownym uruchomieniu otrzymamy szczegółowy raport i będziemy mogli cieszyć się czystą przeglądarką.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij