Usuwanie Windows.old

Jeśli wykonaliśmy aktualizację do Windows 10 i jesteśmy z nowego dziecka Microsoftu zadowoleni, powinniśmy posprzątać nasz dysk ze śmieci, które pozostały po poprzednim systemie. Właściwie cały nasz poprzedni Windows został wpakowany do katalogu o nazwie Windows.old.

Jak już pisałem TUTAJ Microsoft pozostawił nam furtkę, w razie gdybyśmy chcieli powrócić do systemu, z którego dokonaliśmy aktualizacji do “10”. Dlatego też pliki starego Windowsa nie są usuwane z dysku automatycznie. Jednak, gdy już miną 30 dni przeznaczone na powrót, lub tak jak wspomniałem, podoba nam się “dziesiątka”, powinniśmy usunąć z naszego dysku katalog Windows.old, który w tym momencie zajmuje już tylko niepotrzebnie miejsce, a zajmuje go sporo (kilka gigabajtów).

Klikamy na ikonę z lupką na pasku zadań i w systemowej wyszukiwarce wpisujemy “oczyszczanie dysku“.

ocz_01

 

Po uruchomieniu aplikacji oczyszczania wybieramy dysk do uprzątnięcia, w tym wypadku nasz dysk systemowy (najczęściej oznaczony jako “C”).

0cz_02

 

W oknie Oczyszczanie dysku dla (C:) klikamy na Oczyść pliki systemowe.

ocz_03

 

W kolejnym bardzo podobnym oknie musimy odnaleźć w spisie opcji do oczyszczenia wpis Poprzednie instalacje systemu Windows. Zaznaczamy go “ptaszkiem”.

0cz_04

 

Wciskamy OK i czekamy aż system zwolni cenne miejsce, które od teraz będziemy mogli wykorzystać na nasze dokumenty, zdjęcia i filmy  😉 .


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij