Vivaldi – nowa przeglądarka internetowa

Vivaldi to nowa przeglądarka internetowa, stworzona przez jednego z byłych szefów Opery. Aplikacja pojawiła się na rynku mniej więcej rok temu, jednak jak do tej pory były to tylko kolejne wersje rozwojowe. Dzisiaj możemy pobrać i przetestować  pierwszą wersję stabilną przeglądarki.

Na pierwszy rzut oka Vivaldi nie różni się zbytnio od pozostałych, obecnych na rynku przeglądarek internetowych. Posiada ten sam, minimalistyczny wygląd, wdrożony swego czasu przez Google Chrome i kolejno przejmowany przez poszczególne przeglądarki. Poza stroną wizualną, która jak dla mnie, przy przeglądarkach internetowych nie ma większego znaczenia, w aplikacji znajdziemy nowości, których konkurencja jak na razie nie posiada. Są to na przykład panele www czyli możliwość otworzenia strony internetowej w bocznym panelu oraz opcja grupowania kart w folderach. Wystarczy przeciągnąć jedną kartę na drugą, aby stworzyć grupę. Może to być udogodnieniem dla osób pracujących z większą ilością jednocześnie otwartych kart. Nowością jest też panel notatek, dzięki któremu możemy zapisywać swoje spostrzeżenia i uwagi oraz zrzuty ekranu ze stron www.

To co z pewnością zainteresuje większość użytkowników, to szybkość działania nowej przeglądarki. Jak na razie, w obecnej wersji Vivaldi jest przeglądarką zdecydowanie szybką. Trzeba mieć tylko nadzieję, że nie zmieni się to wraz z dodawaniem kolejnych opcji.

vivaldi-browser-native-window-decorations-linux

Więcej informacji oraz możliwość pobrania przeglądarki Vivaldi znajdziemy TUTAJ.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij