W jakiej jakości i na jakich urządzeniach będziemy mogli oglądać Disney Plus?

Premiera Disney Plus w Polsce będzie miała miejsce już 14 czerwca. Z tego też powodu pojawia się coraz więcej pytań na temat funkcjonowania nowej platformy VOD.

Z pewnością dobrą wiadomością jest to, że usługa od Disney’a nie ogranicza liczby urządzeń, na których będziemy mogli zainstalować aplikację. Ograniczeniem będzie ilość utworzonych profili do 7 w ramach jednego konta, z których będziemy mogli korzystać na 4 urządzeniach w tym samym czasie.

Disney Plus uruchomimy na komputerach, telewizorach, urządzeniach mobilnych i konsolach, a więc podobnie jak w przypadku Netflixa czy HBO Max.

Według dostawcy Disney Plus uruchomimy na:

Komputerach
z systemem Windows w przeglądarce lub w aplikacji (W10/W11)
z systemem macOS w przeglądarce

Telewizorach
z systemem Android TV
z systemem web OS (LG modele od 2016 r., od webOS 3.0 w górę)
Panasonic modele od 2017 r. z  My Home Screen OS)

Urządzeniach mobilnych
z systemem Android – smartfony i tablety, wymagana minimalna wersja 5.0 Lollipop
iPhone’y i iPod touch, wymagany minimalnie iOS 12.0
iPad, wymagany minimalnie iPadOS 12.0
Tablety Amazon Fire

Konsolach
PlayStation 4, PlayStation 5
Xbox One, Xbox One X|S, Xbox Series X|S

Pozostałe urządzenia
boxy TV z systemem Android
Apple TV (od 4. generacji)
Chromecast
Amazon Fire TV

Na Disney Plus znajdziemy materiały w 4K ze wsparciem dla Dolby Vision i Dolby Atmos. Spora część udostępnionych produkcji będzie w jakości 1080p i dźwiękiem 5,1. Część starszych materiałów, które nie zostały zremasterowane będzie miała jakość SD.

Jeżeli chodzi o cenę usługi, to koszt miesięcznego abonamentu to 28,99 zł, jednak możemy opłacić abonament roczny w cenie 289,90 zł i zyskać w ten sposób 2 miesiące gratis. Wciąż jeszcze możemy skorzystać z powitalnej oferty promocyjnej, dostępnej do 13 czerwca i za roczny abonament zapłacić tylko 229,99 zł (4 miesiące gratis). By skorzystać z tej ostatniej opcji, wchodzimy na stronę TUTAJ i dokonujemy rejestracji.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij