Windows 10 – Jak usunąć ekran logowania?

Ochrona komputerów za pomocą haseł jest jak najbardziej wskazana. Na dyskach przechowujemy naszą pracę, dokumenty, prywatne zdjęcia czy filmy. Nikt więc nie chce by jego pliki dostały się w niepowołane ręce. Jednak, gdy używamy naszego komputera w domu, współdzieląc jeden profil z rodziną, każdorazowe odblokowywanie systemu przez wpisywanie hasła może być na dłuższą metę irytujące.

Aby w systemie Windows 10 pomijać opcję logowania i bezpośrednio po uruchomieniu przechodzić do pulpitu wystarczy wykonać bardzo prostą czynność.

Na pasku zadań wybieramy lupę (Wyszukaj w systemie Windows). W pole wyszukiwania wpisujemy netplwiz i wciskamy Enter. Następnie klikamy na ikonę, która pojawi się w wynikach wyszukiwania.

 

Zostanie wyświetlone okno Konta użytkowników. Tutaj wystarczy usunąć zaznaczenie przy opcji Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Wybór zatwierdzamy przyciskami Zastosuj i OK.

 

Windows poprosi nas o wpisanie i potwierdzenie aktualnego hasła. Po tej operacji wystarczy ponownie uruchomić komputer, który przejdzie do pulpitu bez opcji logowania.


 

4 komentarze do “Windows 10 – Jak usunąć ekran logowania?”

 1. Trza to po chopsku zdjełać:
  Ustawienia > Konta > Opcje logowania > Wymagaj logowania —> ustawić “Nigdy”
  jeżeli nie ma tej opcji to na tej samej stronie znajdź funkcję”Hasło”, teraz “klik”
  Wpisujemy hasło dwa razy, wpisujemy wskazówkę do hasła, “klik”
  i już mamy na dole zakładki “Wymagaj logowania” —> ustawić “Nigdy”
  I z bani 🙂

  Odpowiedz
 2. I JESZCZE !
  Zapomniałem dopisać że po zrobieniu tego co w poście wyżej, trzeba przeprowadzić od początku “całą procedurę” z artykułu zamieszczonego na tej stronie.
  Metoda działa przy włączaniu kompa, uśpieniu, ponownym uruchamianiu. Nie działa przy funkcji “Wyloguj”, ale czy ktoś poza korpo używa “Wyloguj”? (wtedy trzeba wpisać hasło)
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij