Windows 10 – które aplikacje zużywają najwięcej energii?

Każdy chce, aby jego laptop pracował jak najdłużej na jednym ładowaniu baterii. Dzisiejsze systemy, pomimo iż reklamowane jako energooszczędne, wnoszą całą masę przeróżnych większych lub mniejszych aplikacji, które działając w tle obciążają podzespoły komputera, a tym samym zwiększają ich zapotrzebowanie na energię. Również instalowane przez nas samych programy lubują się w działaniu w tle, co w większości przypadków, powoduje tylko niepotrzebne obciążenie komputera.

Warto więc sprawdzić, które z zainstalowanych na naszym laptopie aplikacji zużywają najwięcej energii i zastanowić się, czy są dla nas niezbędne?

Rozwijając menu Start, wybieramy Ustawienia.

cobat01

 

W otwartych Ustawieniach wybieramy moduł System.

cobat2

 

Na liście, po lewej stronie, odnajdujemy zakładkę Oszczędzanie baterii, a następnie przycisk Użycie baterii.

cobat3

 

W otwartym oknie zostanie wyświetlone procentowe użycie baterii z wybranego okresu (domyślne ustawienie to 24 godziny) przez system, ekran, moduł wi-fi, a także przez zainstalowane aplikacje, których listę będziemy mogli przejrzeć poniżej.

cobat04

 

W tym momencie warto skorzystać z przycisku Zmień ustawienia aplikacji w tle i wyłączyć zbędne programy, z których nie korzystamy, a którymi uraczył nas producent systemu.

cobat5

 

Dodatkowo możemy wejść w ustawienia każdej z aplikacji i zezwolić lub zabronić jej na działanie w tle podczas trybu normalnego lub/i trybu oszczędzania baterii.

cobat6


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij