Wklejanie tekstu do Worda – Jak usunąć tło?

Często kopiujemy i wklejamy interesujące nas fragmenty artykułów i stron www do edytora tekstu. w celu późniejszego ich wydrukowania i przeczytana w wolnej chwili lub podzielenia się ze znajomymi. Zdarza się jednak, że przy zastosowaniu standardowych opcji kopiuj – wklej (CTRL+C; CTRL+V), w Wordzie otrzymujemy dodatkowe szarawe tło, którego nie potrafimy się pozbyć.

Sytuacja taka ma miejsce ponieważ stosując wspomniane kopiuj – wklej, umieszczamy w edytorze tekst w postaci sformatowanej, czyli z ustawieniami na przykład ze strony internetowej. Aby usunąć formatowanie, a co za tym idzie zbędne tło, wystarczy w Wordzie zaznaczyć cały nasz wklejony fragment tekstu (CTRL+A), a następnie przechodząc do zakładki Narzędzia główne, w grupie narzędzi Czcionka, kliknąć na ostatnią ikonę po prawej stronie u góry – Wyczyść całe formatowanie. Tło zniknie, a my otrzymamy tekst niesformatowany.

 

Dobrym sposobem na uniknięcie niepożądanego formatowania jest, przy wklejaniu skopiowanego tekstu do Worda, wybranie w opcjach wklejania, tekstu niesformatowanego – ikona: Zachowaj tylko tekst.

Na koniec możemy oczywiście sformatować wstawiony tekst po swojemu – ustawić rozmiar i krój czcionki, wyrównać akapity, ustawić odległości pomiędzy wierszami, itp.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij