Często kopiujemy i wklejamy interesujące nas fragmenty artykułów i stron www do edytora tekstu. w celu późniejszego ich wydrukowania i przeczytana w wolnej chwili lub podzielenia się ze znajomymi. Zdarza się jednak, że przy zastosowaniu standardowych opcji kopiuj – wklej (CTRL+C; CTRL+V), w Wordzie otrzymujemy dodatkowe szarawe tło, którego nie potrafimy się pozbyć.
Sytuacja taka ma miejsce ponieważ stosując wspomniane kopiuj – wklej, umieszczamy w edytorze tekst w postaci sformatowanej, czyli z ustawieniami na przykład ze strony internetowej. Aby usunąć formatowanie, a co za tym idzie zbędne tło, wystarczy w Wordzie zaznaczyć cały nasz wklejony fragment tekstu (CTRL+A), a następnie przechodząc do zakładki Narzędzia główne, w grupie narzędzi Czcionka, kliknąć na ostatnią ikonę po prawej stronie u góry – Wyczyść całe formatowanie. Tło zniknie, a my otrzymamy tekst niesformatowany.
Dobrym sposobem na uniknięcie niepożądanego formatowania jest, przy wklejaniu skopiowanego tekstu do Worda, wybranie w opcjach wklejania, tekstu niesformatowanego – ikona: Zachowaj tylko tekst.
Na koniec możemy oczywiście sformatować wstawiony tekst po swojemu – ustawić rozmiar i krój czcionki, wyrównać akapity, ustawić odległości pomiędzy wierszami, itp.