Wstawianie dźwięku do prezentacji PowerPoint

Jeżeli tworzymy prezentację w Powerpoincie, w której liczy się głównie strona wizualna, a podczas pokazu nie będzie wymagała komentarza, dobrą opcją może być dodanie do niej podkładu muzycznego. Prezentacja z muzyką na pewno będzie ciekawsza dla odbiorców, niż zmieniające się w ciszy slajdy.

Dźwięk do prezentacji wstawiamy przechodząc do zakładki Wstawianie i wybierając przycisk Dźwięk. Tutaj mamy do wyboru m.in. wstawienie obiektu clipart – audio czyli krótkiego dźwięku (np. owacji), który będzie odtwarzany w czasie przejścia pomiędzy slajdami. My jednak wybieramy opcję dźwięk z pliku i wskazujemy na dysku plik z melodią, którą chcemy umieścić w prezentacji.

powdz_1

 

Po wstawieniu pliku, w slajdzie, pojawi się obrazek (ikona) potwierdzający dodanie dźwięku. Klikając na niego mamy możliwość odsłuchania podkładu.

powdz_2

 

Dodatkowej edycji możemy dokonać przechodząc do zakładki Narzędzia audio → Odtwarzanie. Tutaj możemy np. przyciąć nasz utwór, ustawić zwiększanie głośności lub ściszanie oraz odtwarzanie w pętli. Ważną opcją jest też możliwość ukrycia ikony głośnika – zaznaczając Ukryj podczas pokazu.

powdz_3


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij