Wyłączenie automatycznego odtwarzania filmów

Często podczas przeglądania stron internetowych zdarza się, że “atakują nas” samoodtwarzające się filmiki, które szczególnie irytują w momencie, kiedy na stałe mamy włączone głośniki i na przykład słuchamy radia internetowego. Dźwięki  z filmów, reklam video nakłada się na ten z radia i powstaje ogólny chaos.

Jak temu zapobiec pokażę na przykładzie przeglądarki Google Chrome.

Włączamy przeglądarkę i wciskając przycisk Dostosowanie i kontrolowanie Google Chrome (mały kwadracik po prawej stronie), wybieramy Ustawienia.

wtyczki_01

 

Następnie przechodzimy do ustawień zaawansowanych (opcja znajduje się na samym dole).

 

wtyczki_02

 

Tutaj wybierany Ustawienia treści.

 

wtyczki_03

 

Pojawi się okno, w którym odnajdujemy podpunkt Wtyczki i zaznaczamy Pozwól mi wybrać, kiedy uruchomić treść wtyczki.

 

wtyczki_05

 

Od teraz kiedy na odwiedzanej stronie pojawi się okienko z filmem, nie uruchomi się on automatycznie. Będziemy mogli go uruchomić poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na odtwarzaczu i wybraniu Uruchom wtyczkę.

 

wtyczki_04

 

Oczywiście możemy powrócić do automatycznego odtwarzania plików video poprzez zaznaczenie w module Wtyczki odpowiedniej opcji (Wykrywaj i uruchamiaj tylko ważną część wtyczki).


 

 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij